Завтра, 10 вересня, у Петровому в матчі 11-го туру Першої ліги «Інгулець» зіграє з харківським «Геліосом». Представляємо нашого майбутнього суперника.
Футбольний клуб «Геліос» створений першого грудня 2002 року за ініціативою харківського підприємця Олександра Гельштейна. Першим змаганням, в якому взяла участь молода харківська команда, став турнір випускників ХАІ, що проводився в січні 2003 року в манежі Харківського Аерокосмічного Університету. Почин вийшов відмінним — третє місце. Весною того ж року «Геліос» узяв старт в першості Харківської області серед команд Вищої ліги. Невдовзі «сонячні» вийшли на всеукраїнську «орбіту» — провели дебютний матч в рамках групового турніру першості України серед колективів фізичної культури і спортивних клубів. Що в обласному турнірі, що в аматорській першості країни «Геліос» відразу ж заявив свої наміри на роль лідера. Бажання в сукупності з прагненням до максимальних результатів не розійшлися із справою. 2 серпня 2003 року, відмовившись від участі в Першості Харківської області й аматорському національному турнірі, «Геліос» розпочав свої виступи в першості України серед колективів групи «В» другої ліги. Дебют на професійному рівні «сонячні» з честю витримали, зайнявши у результаті шосте місце.
Влітку 2004 року, перед початком другого в історії «польоту» на професійній орбіті, стало зрозуміло, що «Геліос» має намір штурмувати найвищу вершину — перше місце, що дасть команді право підвищитися в класі. Саме заради досягнення цієї мети тренерський місток колективу зайняв майстер спорту СРСР, Заслужений тренер України Ігор Надєін. Під його керівництвом ця вершина харків’янам покорилася.
Новий рівень пред’явив колективу нові вимоги. На випробування ними «сонячні» відправилися під керівництвом Володимира Шеховцова, який в липні 2005 року змінив на тренерській лаві команди Ігора Надєїна. На жаль, дебют в другому за рангом дивізіоні вдалим не вийшов: під керівництвом Володимира Вікторовича «Геліос» набрав лише сім очок. Як наслідок, після восьми турів турніру, 27 вересня 2005 року, відбулася тренерська заміна: замість Володимира Шеховцова команду як виконуючий обов’язки головного тренера прийняв Ростислав Лисенко. Під його керівництвом «Геліос» видав до зимового антракту серію з десяти зустрічей лише при одній поразці. Загалом же, зміни наставників стали звичним явищем для харківської команди. Сезон 2010/11 років «Геліос» грав під керівництвом Сергія Кандаурова: після успішного першого кола було провальне друге коло. В наступному сезоні підопічні Сергія Кандаурова теж не радували своїх вболівальників стабільною грою, і по завершенні 10-го туру першості Сергій Кандауров подав у відставку, яку президент «Геліоса» Олександр Гельштейн прийняв. І надалі зміни тренерів продовжувалися — Володимир Шеховцов, Роман Покора, знову Володимир Шеховцов, Анатолій Чанцев… У зв’язку з серією поразок 27 квітня 2013 року і його було звільнено, і призначено виконуючим обов’язки головного тренера Сергія Єсіна. А наприкінці сезону 2012/13 років Сергій Єсін «позбувся» приставки «в.о.» і став повноцінним головним тренером команди. Того сезона команда посіла 10-е місце. У наступні три сезони «Геліос» посідав відповідно 9-е, 7-е та 5-е місця. Минулого сезону «Геліос» фінішував четвертим.
В історії взаємовідносин є дві офіційні зустрічі — у першому колі минулого сезону «Геліос» з рахунком 1:0 здолав «Інгулець». У Петровому між цими командами була зафіксована нульова нічия.

Відзначимо, що матч «Інгулець» — «Геліос» українські любителі футболу мають можливість переглянути у прямій трансляції на телеканалі «Хsport» за підтримки агрофірми «П’ятихатська». Початок трансляції о 18.00.