Вкотре робота арбітрів на матчах за участі «Інгульця» бажає кращого. Ми вже написали два відкриті листи по конкретним епізодам у зустрічах «Арсенал» — «Інгулець» та «Нафтовик-Укрнафта» — «Інгулець».
Хочемо ще раз звернути увагу на некваліфіковану роботу арбітрів. Це носить систематичний характер. З п’яти стартових зустрічей у чотирьох арбітри зробили результативні помилки на користь команд-суперниць «Інгульця». Ці «подарунки» арбітрів відібрали чимало дорогоцінних очок в ФК «Інгулець», які можуть бути вирішальними у виконанні поставленого завдання на сезон. Помилки арбітрів почалися наприкінці попереднього сезону: у домашньому матчі 33-го туру «Інгулець» — «Суми». Конкретно розберемо по кожному матчі результативні помилки арбітрів.
«Інгулець» – «Суми». Незарахований гол за рахунку 1:2 на 59-ій хвилині матчу.
«Авангард» — «Інгулець». Незарахований гол при рахунку 0:0 на 25-ій хвилині матчу.
«Арсенал» — «Інгулець». Незарахований гол при рахунку 0:0. Ніка Січінава не перебував у положенні поза грою. На 70-ій хвилині зустрічі фол останньої надії проти Олександра Акименка: у цьому епізоді арбітр Вадим Запрутняк взагалі не зафіксував порушення правил, а захисник господарів не був покараний.
«Інгулець» — «Черкаський Дніпро». На 85-ій хвилині матчу при рахунку 2:0 незарахований гол Ніки Січінави — асистент арбітра Андрій Приймачук зафіксував положення поза грою.
«Нафтовик-Укрнафта» — «Інгулець». На 49-ій хвилині матчу півзахисник «Інгульця» Віталій Рябушко переправив м’яч у сітку воріт, але асистент арбітра Юрій Зоренко зафіксував положення поза грою, якого не було: Олександр Акименко віддав передачу на Віталія Рябушка, який, здавалося, відкрив рахунок… Чому у цьому епізоді зафіксували положення поза грою у Віталія Рябушка, який перебував за лінією м’яча щонайменше на півметра?

Маємо систематичне суддівське свавілля. Коли воно припиниться? З цим пов’язана така недолуга робота арбітрів у матчах за участі «Інгульця»? Може дехто не бажає побачити ФК «Інгулець» у Прем’єр-Лізі України?
Черговий раз просимо футбольне керівництво нашої країни докласти якомога більше зусиль для подолання суддівської кризи, яка присутня в українському футболі і стає все більш очевидною й безвідповідальною. Нам не хочеться вірити, що деяким футбольним командам заздалегідь «закрита дорога» до Прем’єр Ліги України.

Президент футбольного клубу Олександр Григорович Поворознюк відзначає, що ФК «Інгулець» впевненими кроками йде вперед. Інвестуються кошти для розвитку клубу, ставляться амбітні завдання, які мають виконуватися. Наші футболісти грають для вболівальників і повинні досягати результату. Але хочеться, щоб в українському футболі все вирішувалося тільки на футбольному полі і тільки в чесній спортивній боротьбі.

Залишаються питання без відповіді. Всі визнають помилки арбітрів, але хто відшкодує футболістам преміальні, які вони мали б отримати за досягнення позитивного результату? Хто дасть гарантії, що у наступних матчах не повторяться результативні помилки арбітрів?
Кричущий епізод стався у матчі Другої ліги «Енергія» — «Мир» з відміненим пенальті. Нинішній стан арбітражу в українському футболі змушує згадати лише про фільм «Тупой и еще тупее»…