Завтра, 1 липня, у столиці Туреччини стартує фінальна стадія Кубка регіонів УЄФА-2016/2017.

Участь у цих змаганнях бере команда збірної Кіровоградської області з футболу, яка сформована на базі аматорського «Інгульця-3», успішно провела матчі в групі 1 Кубка регіонів УЄФА на Мальті в жовтні минулого року. Вигравши всі три матчі своєї групи, команда під керівництвом Андрія Кононенка забезпечила вихід до фінального раунду змагань, продемонструвавши стовідсотковий результат.

gozo-kir

Згідно жеребкування, яке, нагадаємо, було проведено на початку березня цього року, збірна Кіровоградської області потрапила до групи «А», у якій суперниками будуть «Стамбул» (Туреччина),  «Загреб» (Хорватія) та «Лісабон» (Португалія). «Темною конячкою» змагань можна назвати «Загреб», який в кваліфікації забивав в середньому чотири голи за гру. «Стамбул» пробився у фінальний турнір, не пропустивши у відборі жодного гола.

Завтра збірна Кіровоградської області стартує матчем з господарями змагань. Маємо такий календар матчів групи «А»:

1 липня

16:00 «Загреб» – «Лісабон»

19:15 «Стамбул» - Збірна Кіровоградської області

3 липня

16:00 Збірна Кіровоградської області – «Лісабон»

19:15 «Стамбул» – «Загреб»

6 липня

19:15 Збірна Кіровоградської області – «Загреб»

19:15 «Лісабон» – «Стамбул»

Чемпіон 2009 року «Кастілья-і-Леон» потрапив в групу В, де його чекають непрості матчі з «Оломоуцький краєм» (Чехія буде представлена у фінальному турнірі в шостий раз за десять розіграшів) і «Південним округом» з Росії. Четвертим учасником групи В став «Регіон-2» з Ірландії, в рядах якого виступають кілька футболістів, які виграли турнір в 2015-му в складі «Східного регіону».
У фіналі 9 липня зіграють переможці груп.

Нагадаємо, що попередником турніру Кубку регіонів УЄФА є Кубок аматорів, який проводився раз на чотири роки з 1966 по 1978 рік. У фінальному матчі, який відбувся 18 червня 1967 року в іспанській Мальорці, аматорська збірна Австрії (в Кубку аматорів брали участь національні аматорські збірні) перемогла аматорську збірну Шотландії з рахунком 2:1, ставши першим володарем трофею. В 1998 році УЄФА прийняло рішення відродити турнір, значно змінивши його формат – відтоді учасниками Кубку регіонів УЄФА стають переможці домашніх регіональних турнірів, що і дало таку назву кубку. Українські команди брали участь в усіх попередніх Кубках регіонів УЄФА, починаючи з першого сезону у 1999 році. За цей час відбулися 8 розіграшів Кубка, і у чотирьох з них українські команди здобували право на участь у фінальному турнірі: 1999 рік (Венето, Італія) – Аматорська збірна України (3 місце); 2004/2005 р. р. (Краків, Польща) – КЗЕСО (Каховка, Херсонська обл.) (3 місце); 2006/2007 р. р. (Стара Загора/Слівен, Болгарія) «Іван» (Одеса) (5 місце); 2010/2011 р. р. (Брага, Португалія) – «Єдність» (Плиски., Чернігівська обл.) (7 місце).
Нагадаємо, що в минулому році в Молдові 23-27 вересня команда «АФ-П’ятихатська», вигравши всеукраїнський турнір, представляла Україну на міжнародному рівні.
Відзначимо, що за регламентом участь у цьому турнірі може брати збірна області, сформована з гравців, що виступають у місцевому чемпіонаті, вік гравців – від 19 до 40 років. Обов’язкова умова – відсутність у минулому будь-яких контактів з професійними клубами. Приміром в чемпіонаті України серед любителів, як і в обласних змаганнях, виступає велика кількість так званих «нео-аматорів», або гравців з колишнім професійним стажем. Відповідно в цьому відбірковому турнірі всі команди-учасниці повинні бути укомплектовані виключно гравцями-любителями – тобто такими, які можуть грати й на Кубку регіонів УЄФА. Представники визначаються по рекомендації регіональних федерацій футболу, причому в ту команду, котру визначать на участь у відборі, можна заявляти любого гравця, який виступає в аматорських змаганнях цієї області. Крім того, переможець національного відбору зможе доукомплектовувати свій вклад будь-яким гравцем, який грав у відбірковому турнірі в складі команд-суперниць.