У 33-му турі Першої ліги у селищі Петрове «Інгулець» приймав ФК «Суми».

Перед звітним матчем були наступні турнірні розклади. «Інгульцю» потрібно було здобути бодай одне очко, щоб гарантувати собі участь у Першій лізі наступного сезону. «Суми» ведуть боротьбу за збереження прописки – перебували у зоні вильоту, відстаючи на два очки від «Буковини», яка перебувала на 15-му місці (це місце дозволяло поборотися за збереження прописки з четвертою командою Другої ліги).
Щодо стартових складів команд, то варто зазначити наступне. У порівнянні з попереднім матчем з «Гірник-Спортом» (2:0), з перших хвилин зустрічі вийшов Артем Прошенко, а на лаві запасних залишився Олексій Павелько. Окрім зміни у півзахисті тренерський штаб господарів підкорегував і захист команди: Іван Мучак теж не вийшов в «основі», якого замінив Олександр Медведєв. У складі сумської команди у порівнянні з попереднім матчем з харківським «Геліосом» (0:0) сталося аж чотири зміни: Ярослава Захаревича, Антона Муховикова, Олександра Ігнатенка та Єгора Лугового замінили Дмитро Олійник, Артем Недоля, Олександр Стеценко і Павло Іванов.

2017-05-27-1
Матч розпочався з нетривалої розвідки. На 9-ій хвилині матчу на власній половині поля сумчани порушили правила проти Євгена Запорожця. Після подачі зі стандарту виник небезпечний момент, але ніхто з гравців господарів не замкнув дальню штангу воріт сумської команди. А на 15-ій хвилині матчу господарі заробили кутовий удар. Після виконання стандартного положення Олександр Мішуренко в один дотик ударом через себе поцілив у дальню дев’ятку воріт гостей – 1:0. Супергол. Видовищне взяття воріт, яке по праву претендує на кращий гол 33-го туру Першої ліги.

2017-05-27-3

2017-05-27-2
На 31-ій хвилині матчу господарі отримали право на пробиття штрафного удару з двадцяти метрів – Артем Прошенко пробив вище воріт гостей. А у наступній атаці «Суми» зрівняли рахунок: з передачі Дмитра Крапивного Антон Савін втік від Олександра Медведєва на «побачення» з голкіпером господарів і результативно пробив у дальній нижній кут воріт – м’яч від штанги влетів у сітку воріт Геннадія Ганєва – 1:1. Свій перший момент гості втілили у забитий м’яч. Вже через хвилину господарі мали можливість знову вийти вперед – після проходу по лівого флангу був постріл у центр штрафного майданчику, але ніхто з партнерів не замкнув.
У компенсовані хвилини першого тайму на виході припустився помилки голкіпер господарів Геннадія Ганєв – м’яч підхопив Дмитро Олійник і прострілив у центр воротарської, де футбольну сферу у сітку воріт переправив Олександр Яровенко – 1:2. Гостям вдалося забити м’яч в «роздягальню». З мінімальною перевагою сумчан у рахунку команди пішли на перерву.
На стартових хвилинах другого тайму зустрічі «подвиг» Олександра Мішуренка намагався повторити Євген Запорожець, але удар через себе був не сильним і голкіпер «Сум» Олександр Литвиненко спіймав м’яч. На 58-ій хвилині матчу після вкидання ауту у штрафний майданчик сумчан Ігор Коцюмака мав можливість зрівняти рахунок, але не зумів обробити м’яч та пробити по воротах Литвиненка. А через хвилину Антон Шарко ударом головою переправив м’яч у дальній нижній кут воріт, але арбітр угледів положення поза грою. А у наступній атаці гості заробили право на пробиття пенальті: Олександр Медведєв порушив правила проти Антона Муховикова. Нападник «Сум» Олександр Яровенко реалізував пенальті, перегравши голкіпера – 1:3.

2017-05-27-4
Після подачі зі штрафного господарі могли один м’яч відіграти, але він пролетів через штрафний майданчик і його ніхто з гравців «Інгульця» не переправив у сітку воріт. Через хвилину ще одна небезпека після виконання стандартного положення, але дальню штангу воріт не замкнули. А на 67-ій хвилині зустрічі нападник сумчан Олександр Яровенко не реалізував вихід один на один з голкіпером «Інгульця» Геннадієм Ганєвим.
На 76-ій хвилині матчу дальню штангу воріт гостей замикав Олександр Мішуренко, але після його удару м’яч полетів вище воріт. Господарі мали напівмоменти, які не змогли втілити у забиті м’ячі. Гості зіграли по рахунку, втримавши перевагу у два м’ячі. Матч завершився з рахунком 3:1 на користь «Сум».
«Інгулець» у звітному матчі не втримав перевагу у один м’яч, пропустивши аж три м’ячі. Господарі втратили шанс піднятися у турнірній таблиці, обійшовши ФК «Полтава», який у Стрию зазнав поразки від місцевої «Скали». По при поразку «Інгулець» завдяки втрати очок «Буковиною» та «Миколаєвом» зберіг прописку у Першій лізі 2016/2017 років.
Відзначимо, що матч «Інгулець» — «Суми» українські любителі футболу мали можливість переглянути у прямій трансляції на телеканалі «Хsport» за підтримки агрофірми «П’ятихатська». Також заплановано проведення на цьому телеканалі прямої трансляції матчу 34-го туру Першої ліги «Арсенал-Київ» — «Інгулець», який відбудеться 2 червня. Початок о 17.00.

«Інгулець» — «Суми» – 1:3 (1:2) (Мішуренко, 16 – Савін, 32; Яровенко, 45+1, 61 (пен))
«Інгулець»: Ганєв, Запорожець, Прошенко (Павелько, 46), Клименко, Коцюмака, Світличний (Боровський, 42), Медведєв, Ткачов, Січінава (Шарко, 46), Вечтомов, Мішуренко.
«Суми»: Литвиненко, Комлєв, Жук (Муховиков, 14), Богачов, Стеценко, Іванов, Крапивний, Недоля, Савін (Душин, 87), Олійник, Яровенко (Жаріков, 83)
Попередження: Клименко, 22; Медведєв, 26; Шарко, 73; Мішуренко, 90;  – Жук, 11; Крапивний, 22.

Результати інших матчів 33-го туру Першої ліги:
«Буковина» — «Геліос» — 1:1 (1:0) (Сніжко, 34 – Ольховський, 79)
«Верес» — «Черкаський Дніпро» — 0:0
«Тернопіль» — «Нафтовик-Укрнафта» — 0:0
«Колос» — «Миколаїв» — 5:3 (2:1) (Поздеєв, 16 (пен); Бондаренко, 34, 60; Лисицький, 63; Вишняк, 74 – Берко, 36, 47 (пен), 53 (пен))
«Авангард» — «Іллічівець» — 2:1 (1:0) (Демченко, 35; Собко, 75 – Горбунов, 67)
«Десна» — «Оболонь-Бровар» — 2:2 (1:0) (Коваленко, 43; Чепурненко, 64 – Шевченко, 47; Скакун, 79)
«Скала» — «Полтава» — 3:1 (0:0) (Поручинський, 62, 66; Черепущак, 84 – Соломка, 50)
«Гірник-Спорт» — «Арсенал-Київ» — 1:0 (0:0) (Корольков, 68 (пен))

Фото Володимира Кіфенка. Більше фото з матчу маєте змогу переглянути в соцмережі «Facebook».